Obnovení platnosti trenérských licencí.


24.04.2024 - Jiří Jirsa
počet přečtení: 502
vytvořeno 24.04.2024, upraveno 24.04.2024

Vážené trenérky, vážení trenéři,

k 30. červnu 2024 může končit platnost některých Vašich trenérských licencí, a proto bychom Vás rádi upozornili na způsob jejich obnovování, který souvisí se změnami systému vzdělávání trenérů basketbalu přijatými Valnou hromadou ČBF v roce 2019.

V současné době může být trenér držitelem až 5 různých druhů trenérských licencí – TVB, TB-I, TB-II, TB-III a ProfiT. Nejčastěji využívané licence TB-II (pro soutěže U11 – U15) a TB-III (pro celostátní soutěže U17 a U19 a 1. ligu dospělých) se obnovují na základě účasti na trenérských seminářích a získávání tzv. kreditů. Je velmi důležité si uvědomit, že trenér nemůže o žádnou licenci přijít, pouze je třeba, aby si udržoval platnou tu, kterou aktuálně využívá (např. pokud jsem trenérem družstva U14 v žákovské lize, tak musím mít platnou licenci TB-II, licence TB-III a ProfiT mohu nechat neplatné a obnovit si je až v okamžiku, kdy je budu potřebovat).

DÁLE UPOZORŇUJEME, ŽE:

  • S obnovením licence TB-II dojde automaticky i k obnovení licencí TB-I a TVB, s obnovením licence TB-III dojde automaticky i k obnovení licence TVB.
  • Licence TB-I je určena především pro nesoutěžní basketbal dětí v přípravkách, a proto s touto licencí nelze vést družstvo v soutěžích ČBF , platí pouze 1letá výjimka v kategoriích U11 – U13 v sezóně následující ihned po absolvování školení. Po uplynutí této výjimky už musí být trenér v soutěžích U11 – U13 držitelem licence TB-II, s licencí TB-I je možno být v těchto soutěžích pouze v pozici asistenta trenéra. 
  • Trenéři, kteří v daném roce dovrší 60 let a starší, nepotřebují pro obnovení trenérské licence kredity a neplatí za něj poplatek. 

Databáze trenérů ČBF je na https://cabt.cbf.cz/treneri.html. Pod fotografií naleznete počet kreditů, které můžete využít pro obnovení platnosti licence TB-II nebo TB-III. Na konci Vašeho profilu je uveden přehled všech získaných kreditů. Pravidelně aktualizovanou nabídku seminářů naleznete na webu Metodické komise https://cbf.cz.basketball/metodicka-komise/p66 v sekci SEMINÁŘE.

Další důležité informace získáte v Trenérském řádu ČBF (viz příloha) – článek 7 popisuje možnosti obnovení jednotlivých trenérských licencí, článek 9 stanovuje nutné kvalifikační předpoklady pro vedení družstev v soutěžích pořádaných ČBF.

Žádosti o obnovení platnosti trenérských licencí zasílejte na e-mail tkapralek@cz.basketball a na stejný e-mail směřujte i Vaše případné dotazy.

S pozdravem

Tomáš Kaprálek - CZ BASKETBALL

TRENÉRSKÝ ŘAD

Všechny zprávy